تقویت جنسی

ضعف‌های جنسی و راه‌کار رفع آن

درمان زود انزالی

 

مسائل زناشویی و اهمیتی که در زندگی برای مرد و زن دارد خیلی از افراد را متحمل هزینه‌های سنگین و بی نتیجه می‌کند. یکی از این مسائل زود انزالی می باشد ما در این مقاله به درمان زود انزالی در طب اسلامی اشاره خواهیم کرد

 

فرآیند انزال به چه صورت است؟

مغز، ساقه مغز، اعصابی که از مغز می‌آیند، مدیاتورهای عصبی، مواد هورمونی و آنزیم‌هایی که در اتصالات عصبی وجود دارند، همه و همه در فرآیند انزال و مکانیسم آن نقش دارند. انزال زمانی رخ می‌دهد که مایع انزالی از آلت تناسلی خارج شود. پرستات حدود نیم سی سی از حجم کلی مایع منی را تولید می‌کند. همچنین همه مواد از بیضه‌ها، لوله‌های منی بر اپیدیدیم، کیسه‌های منی داخل پروستات ترشحه می‌شوند و زمان انزال تخلیه می‌گردند.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی یا انزال زودرس به طور کلی به مواردی گفته می شود که انزال قبل از اینکه طرفین رابطه جنسی بخواهند روی بدهد.زود انزالی در واقع شایعترین اختلال عملکرد جنسی در مردان است و انتظار می رود که حدود ۳۰% مردان دنیا را درگیر کند این اختلال می تواند زندگی یک مرد را از جنبه های مختلفی تحت تأثیر قرار دهد و باعث مواردی مانند کاهش اعتماد به نفس، اختلال در ارتباطات عاطفی، ایجاد اضطراب، خجالت و شرمندگی و احساس افسردگی شود. این اختلال نه تنها بر روی مرد اثر می گذارد بلکه برروی کیفیت زندگی شریک جنسی فرد نیز موثر است.

زود انزالی یک نوع از بیماری های جنسی محسوب میشود اما با بیماری ناتوانی جنسی کاملا متفاوت است. گاهی افراد مدت زمان رابطه جنسی خود را با فیلمهای پورن مقایسه میکنند و به طور کاذب انتظارشان از آن رابطه جنسی بالا میرود. این افراد نیاز به اطمینان بخشی دارند و درمان دارویی نیاز نخواهند داشت. در نتیحه اگر در پروسه سکس هر دو نفر به طور کامل ارضا شوند بدون در نظر گرفتن طول زمان نزدیکی، سالم هستند و نیاز به درمان ندارند.

اما اگر واقعا به زود انزالی مبتلا هستید، باید به فکر درمان سریع باشید. در زودانزالی نیز شناخت دقیق علل و عوامل ایجاد زود انزالی، می تواند به شما برای مقابله بهتر با این بیماری کمک کند. در نتیجه توصیه می کنیم اگر با این بیماری مواجه هستید، حتما دلیل بروز را پیدا کنید.

علت زود انزالی چیست؟

گروه اول، علل اولیه هستند که در این حالت معمولاً یک اختلال در نوروترنسمیتر‌های مغزیِ فرد (انتقال‌دهنده‌های عصبیِ مغز) وجود دارد و به طور مشخص علت دقیق آن را نمی‌دانیم ولی ممکن است آن‌ها بیش‌فعالی و یا حتی فعالیتِ کمی داشته باشند، یا خود را به صورت‌هایی مثل حساسیت زیاد در سر آلت نشان دهند که این مسئله نیز علل خاص خود را دارد.

گروه دوم،به دلیل اختلال نعوظ یکی از انواع ناکارآمدی جنسی است که در آن آلت تناسلی مرد به نعوظ کامل نمی‌رسد یا نمی‌تواند در حالت برانگیختگی باقی بماند؛ این اختلال به دلیل ایجاد تنش در فرد و تأثیرات روانی مانند کاهش اعتماد به نفس و فیزیولوژیکی مثل عدم گردش خون مناسب و انقباض و انبساط‌های مداوم که دارد، می‌تواند موجب کاهش کیفیت رابطه جنسی شود و بر روی انزال اثر گذار باشد.

دسته سوم فاکتور های روانی،مانند اضطراب،افسردگی و … می باشد.تقریبا فاکتورهای روحی-روانی در ۹۰ درصد افراد با انزال زودرس تأثیر دارند.

 

 

درمان زود انزالی چیست؟

مروری بر انواع روش های درمان زود انزالی و نعوظ

سداب:

برای درمان زود انزالی با تغذیه، سداب توصیه شده است. سداب گیاهی است اروپایی که به رغم مزه بسیار بدی که دارد خواص زیادی دارد و ابن سینا نیز از این گیاه پرخاصیت بسیار صحبت کرده‌است.

در طب اسلامی ذکر شده است، افرادی که زود انزالی دارند از سداب استفاده کنند. وقتی آب منی نیست یا تولید نمی‌شود خروج آن نیز به تاخیر می‌افتد. سداب را آسیاب کنند و یک ساعت قبل از همبستر شدن به اندازه یک قاشق مربا خوری بخورند.

کندر با انجیر:

دلیل زود انزالی یکی گشاد بودن مجاری منی است و دلیل دیگر سستی و ضعف کمر است. شاید هم بنابر این روایت کلیه در زود انزالی نقش داشته باشد. اگر علت گشادی مجاری منی باشد درمان آن کندر با انجیر است. کندر را داخل هفت دانه انجیر قرار دهند و مصرف شود سبب جمع شدن مجاری منی می‌شود.

اشنان

برای  درمان گیاهی زود انزالی در کتب اسلامی،گیاه اشنان معرفی شده است.گیاه اشنان شوینده ای است که در قدیم دست و پا و دهان را با آن می‌شستند. این گیاه بیشتر در اطراف کاشمر است. در روایت آمده است:

قُلْتُ لِأَبِي الْحَسَنِ ع إِنَّا نَأْكُلُ‌ الْأُشْنَانَ‌ فَقَالَ كَانَ أَبُو الْحَسَنِ ع إِذَا تَوَضَّأَ ضَمَّ شَفَتَيْهِ‌ وَ فِيهِ خِصَالٌ تُكْرَهُ إِنَّهُ يُورِثُ السِّلَّ وَ يَذْهَبُ بِمَاءِ الظَّهْرِ وَ يُوهِي الرُّكْبَتَيْنِ ‌

 

به امام رضا (ع) عرض کردم اشنان می‌خوریم فرمود امام کاظم (ع) زمانی که می‌خواستند وضو بگیرد یعنی دهان را با اشنان بشویند دهان خود را می‌بستند زیرا سبب بیماری سل (لاغری) می‌شود و آب کمر را از بین می‌برد و زانو ها را سست می‌کند.

کراویا:

یکی درمان قطعی زود انزالی،استفاده از گیاه کراویا می باشد.کراویا یعنی شاه زیره هم تاخیری است و برای زود انزالی مفید است. شبیه به زیره است ولی درشت تر و تیره تر و بوی زیره را ندارد و در اطراف کرمان رشد می‌کند. این گیاه جلوی تولید آب منی را می‌گیرد.

دو ساعت قبل جماع داروی تاخیری اسلامی (کراویا) بخورید که اثرش عالی است.

 

شاه دانه:

دانه شاهدانه، یکی از مغذی‌ترین و قابل هضم‌ترین مواد غذایی روی زمین است.دانه شاهدانه سرشار از پروتئین،‌ اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب ضروری است. مصرف زیاد یا مصرف دائم آن ترشح اسپرم را کم مى‏کند.

و اکثرا به‏طور کلى قطع خواهد کرد. مقدار خوراک آن تا ۴ گرم و اسراف در خوردن آن مضر و خطرناک است.

 

براى دور ماندن از این عوارض باید سرخ‏کرده(بو داده) آن را خورد.

 

 گیاه زنبق (ایرسا)

پیاز عنصل هرگاه با چهار برابر آن روغن زنبق بجوشانند تا خوب پخته شود و در هفت شب کف پاها را به آن چرب کنند و بعد از چرب کردن پاها دیگر راه نروند تا صبح و بعد از هفت شب در اعاده باه، صاحب تذکره مجرب دانسته است. و همچنین مالیدن حلتیت را با روغن نرگس بر کف پا مجرب و روغن زنبق با مغز پنبه دانه بر قضیب و بر حوالى کمرگاه و پشت زهار و ما بین مقعد و انثیین بمالند. همچنین گیاه بقس 4 دارویی شاخص برای تقویت نیروی جنسی است

 

‎‎اینستاگرام ما را هم دنبال کنید‎‎‎‌

 

 

 

 

مشاهده محصولات

1 نظر در “ضعف‌های جنسی و راه‌کار رفع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.