کلیه و مثانه

خواص داروی مسخن | داروی مسخن | مسخن

مسخن

کلیه‌ها به عنوان تصفیه‌خانه‌ بدن نقش حیاتی در حفظ سلامت ما را ایفا می‌کنند، ولی عوامل مختلفی باعث می‌شود آنها وظیفه اصلی خود را انجام نداده و مشکلات کلیوی متعددی ایجاد شود. مسخن یکی از بهترین داروهای طبیعی در طب اسلامی برای پیشگیری و درمان بیماری های مربوط به کلیه به شمار می رود.

برای آشنایی بیشتر با مسخن، این داروی معجزه گر و خواص بی نظیرش با حجره سنا همراه باشید.

ترکیب داروی مسخن و طریقه مصرف آن

مسخن دارویی ترکیبی از 4 ماده طبیعی و بسیار مفید و مغذی می باشد که خواص متعددی برای بدن دارد و شاخص ترین تاثیرات آن بر روی کلیه ها اعمال می شود.

برای درست کردن مسخن از گردو، زنیان، شقاقل (زردک) و سنجد(برای آشنایی با خواص سویق سنجد اینجا کلیک کنید) استفاده می گردد. این مواد باید به صورت پودر در آمده و با یکدیگر ترکیب گردند. برای بدست آوردن بهترین میزان داروی مسخن باید گردو و زنیان هر کدام 2 واحد و شقاقل و سنجد نیز هر کدام یک واحد استفاده شوند.

طریقه مصرف داروی مسخن هر شب یک الی 3 قاشق غذاخوری می باشد.

 بررسی ترکیب داروی مسخن

راجع به کلیه قانون این است که باید همیشه گرم باشد و قلوه پی یعنی پوشش کلیه باید زیاد باشد. هر چه قلوه پی بیشتر باشد کلیه حالت بهتری دارد. گرمی کلیه یا به معنای این است که سرد نباشد و سرما بر آن عارض نباشد و با سردی مواجه نشود یا به معنای این است که کار کلیه باید گرم باشد یعنی پر کار و فعال باشد. گرمی هم شامل گرمی مقابل سرما و هم گرمی در مقابل کم کاری کلیه می‌شود. از این رو مصرف یک سری مواد بسیار توصیه شده است.

● گردو

یکی از بهترین خوراکی ها برای کلیه گردو می باشد زیرا گردو کلیه ها را گرم و سردی را دفع می‌کند. گردو سرشار از ویتامین‌های A ،B، E و از مواد معدنی ای شامل : آهن، روی، فسفر و مس می‌باشد. از دیدگاه طب سنتی طبع گردو گرم و خشک است؛ هرچه خشک تر شود از رطوبت آن کم شده و به حرارت آن اضافه می شود.

مصرف گردو ممکن است باعث گرم شدن بدن و بروز عوارضی نظیر جوش های صورت و بدن شود اما افرادی که کلیه آن ها از کار افتاده است خوب است که گردو بخورند هرچند عوارضی هم داشته باشد. این افراد می توانند خوراکی سردی در کنار گردو نیز به مقدار کم مصرف کنند تا کمی از گرمای آن کاسته شود.

● زنیان

یکی دیگر از گیاهان دارویی بسیار مفید زنیان است که مصرف آن برای درمان مشکلات معده و کلیه و بسیاری از بیماری های دیگر در طب سنتی و اسلامی بسیار توصیه شده است. زنیان در مسخن نیز به عنوان معتدل کننده گردو استفاده می شود و ترکیب گردو و زنیان در طب سنتی برای درمان بیماری های کلیه مانند سنگ کلیه بسیار مفید و تاثیرگذار می باشد. گردو به تنهایی گرم کننده است و اگر زنیان به آن اضافه بشود اثر آن چند برابر می‌شود.

طبق فرموده امام صادق (ع) زنیان و مغز گردو در صورتیکه جمع شوند بواسیر را می‌سوزانند و باد را طرد می‌کنند و رنگ رخسار را زیبا می‌کنند و معده را زبر می‌کنند و کلیه ها را گرم می‌کنند.

● شقاقل

منظور از شقاقل همان هویج صحرائی می باشد. هویج یکی از خوراکی های مفید برای گرم کردن کلیه ها به شمار می رود و در ترکیب مسخن به اندازه یک واحد در کنار گردو و زنیان استفاده می شود تا تاثیرات بیشتری به همراه داشته باشد. در صورت نبود شقاقل می توان از زردک نیز استفاده نمود.

● سنجد

طبق روایات سنجد گوشت می رویاند و هسته آن برای استخوان ها بسیار مفید می باشد و از پوست آن به عنوان ترمیم کننده پوست می توان استفاده نمود. همچنین سنجد کی از خوراکی هایی به شمار می رود که باعث گرم شدن کلیه ها می شود و در درمان بیماری هایی نظیر از کار افتادگی کلیه بسیار موثر می باشد. از این رو در ترکیب مسخن از پودر سنجد نیز استفاده می شود.

خواص مسخن

ترکیب گردو، زنیان، شقاقل و سنجد که به مسخن شناخته می شود در طب اسلامی یکی از داروهای بسیار مفید برای بسیاری از مشکلات و بیماری های بدن مانند بواسیر، ورم دست ها و پاها، برطرف نمودن تیرگی پوست،  بالا بودن اوره، نفخ شکم و روده، و … می باشد. اما خاصیت اصلی این دارو جهت پیشگیری و درمان بیماری های کلیه است.

مسخن با تقویت نمودن و گرم کردن کلیه ها مانع از بروز مشکلات و بیماری های مربوط به آنها می شود و همچنین بیمارانی که دارای سنگ کلیه، نارسایی کلیه و دیگر امراض مرتبط با کلیه هستند می توانند برای درمان از داروی مسخن استفاده کنند. هر چقدر کلیه گرم تر و فعال تر باشد بهتر و درست تر وظایف خود را در حفظ سلامتی بدن انجام می دهد. استفاده از مسخن برای افرادی که درگیر دیالیز نمودن کلیه ها هستند بسیار مفید می باشد و با تاثیرات شگرف خود می تواند روند بهبودی را تسهیل نماید.

در صورت پیوند کلیه نیز می توان با مصرف مسخن باعث بهبود سریعتر و همچنین تقویت کلیه جدید گردید. طبق گفته استاد طب اسلامی حضرت آیت الله تبریزیان افرادی که کلیه آنها از کار افتاده است داروی مسخن را که به طور مرتب به مدت بیست روز تا یک ماه مصرف کنند و سپس یک حجامت ساق پا نیز انجام بدهند، کلیه آنها راه می‌افتد و نیازی هم به دیالیز وجود ندارد.

مسخن به عنوان دارویی طبیعی و سنتی همانطور که گفته شد یکی از بهترین داروها برای بیماری های مرتبط با کلیه می باشد. ترکیب مسخن تاثیرات معجزه آسایی بر بهبودی بیماران دارد و همچنین می تواند از بروز امراض مختلف نیز جلوگیری نماید و باعث تقویت بدن می شود.

برای خرید و اطلاع از قیمت مسخن کلیه می توانید به سایت مجموعه حجره سنا مراجعه کنید. این مجموعه زیر نظر شاگردان و نمایندگان معتبر حضرت آیت الله تبریزیان مدیریت شده و انواع محصولات طب اسلامی مانند مسخن را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

سیج (مسخن)

490,000 ریال

بهبود بیماری های کلیوی، تقویت پرزهای معده، بهبود بواسیر، مفید برای زیبایی پوست

دیدگاهی در مورد “خواص داروی مسخن | داروی مسخن | مسخن

 1. زهرا فیضی گفت:

  داروی مسخن برای سنگ کلیه هم خوبه یا نه؟

 2. زهرا فیضی گفت:

  داروی مسخن برای سنگ کلیه هم خوبه یا نه؟

  1. حجره سنا گفت:

   بله فعالیت کلیه رو تنظیم و تقویت میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *